Miejski wybieg dla psów.

Miłośników zwierząt spotkać można wszędzie – nie tylko na wsiach, ale również w tych mniejszych, jak i w tych większych miastach. Mieszkając w bloku, lub w domu o zabudowie szeregowej nie można sobie pozwolić na swobodne zabawy ze swoim pupilem na wolnym powietrzu. Pozostaje nam jedynie spacer przy nodze, na smyczy. Pies w trakcie takiego spaceru, podążając tempem swojego właściciela, nie ma okazji aby rozładować olbrzymie pokłady energii w nim drzemiące, staje się coraz bardziej ospały, nienaturalnie tyje,  jego mięśnie, stawy i kości nie otrzymują wystarczającej ilości ruchu.

Spacer do lasu czy parku również nie jest wskazany – gdyż w takich miejscach nie wolno puszczać psa swobodnie.

Gdzie w takim razie pozwolić wyszaleć się swojemu pupilowi?

Doskonałym rozwiązaniem są miejskie wybiegi dla psów. Są to ogrodzone miejsca, gdzie można swojego psa spuścić ze smyczy, pozwolić mu pobiegać, pobawić się z innymi psami jeśli jest przyzwyczajony do obcowania z kolegami, nauczyć go aportować.

Aby wybieg był schludny i bezpieczny musi w nim oczywiście obowiązywać regulamin, którego jednym z najważniejszych punktów powinien być obowiązek posprzątania po swoim pupilu.

Miejskie wybiegi dla psów stają się coraz bardziej powszechne w dużych aglomeracjach, a mieszkańcy mniejszych miast głośno wołają do władz samorządowych o stworzenie takich miejsc. Jednym ze sposobów staje się zbieranie podpisów pod samorządowymi projektami budżetu obywatelskiego, w wielu miastach powstały strony na Facebooku propagujące takie inicjatywy. O miejski wybieg dla psów upominają się mieszkańcy Kalisza, Świnoujścia, Tarnowa.

Właśnie o tym ostatnim projekcie przeczytaliśmy na forum Planety Ptaków, co zainspirowało nas do tego wpisu

A czy w waszych miastach są wybiegi dla psów? Czy uważacie że takie miejsce jest potrzebne w waszej okolicy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>