Pies nowym mieszkańcem domu

Gdy do naszego domu wprowadza się nowy mieszkaniec wszyscy domownicy stają przed koniecznością zmiany swoich dotychczasowych nawyków. Każdy musi nauczyć się funkcjonować w domu w którym mieszka zwierzę, jednak nasz pupil również musi przyswoić sobie pewne nowe zasady.

Jednym z podstawowych zadań  czekających nowych współlokatorów jest ustalenie hierarchii w stadzie. Stadem dla twojego psa jesteś ty i wszyscy domownicy. Pies zawsze wybiera sobie przywódcę, którego najchętniej słucha, jest mu bezgranicznie wierny i za którym podażą krok w krok.

Dla psa niezwykle ważne są codzienne rytuały i „pewniki”. Musimy przygotować mu legowisko, które będzie zawsze w jednym miejscu domu. Jego miski z wodą i karmą również muszą zawsze stać w niezmiennej lokalizacji. Dzięki temu nauczy się on pewnych powtarzalnych zachowań które sprawią że jego życie będzie bezstresowe.

Jednak chyba najtrudniejsze zadanie to jest nauka czystości. Jeśli kupiliśmy lub adoptowali psa który nigdy nie mieszkał w domu, przed nami dużo pracy. I tutaj znów bardzo przydatne  będą rytuały codzienne spacery muszą odbywać się o tej samej godzinie. Pies wtedy będzie czekał na zbliżające się wyjście z domu.

Gdy zmuszeni jesteśmy zostawiać naszego pupila samego w domu na dłuży czas możemy spróbować nauczyć go załatwiać swoje potrzeby w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach. Pomocą w tym mogą być dla nas specjalne maty lub płyny przywabiające  na miejsce.

Na przykład Pipi Aqui płyn do przywabiania psów na miejsce

Cena: 14,98 zł za 30 ml


http://www.planetaptakow.pl/edukacja/465-pipi-aqui-plyn-do-przywabiania-psow-do-miejsc-edukacyjny-30-ml.html

Działa on na zasadzie kompozycji zapachowych i feromonów.

Macie ciekawe doświadczenia ze swoimi nowymi pupilami. Podzielcie się nimi w komentarzu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>