W upały nie zapominajmy o swoich podopiecznych

Ostatnie dni obfitowały w wysokie temperatury, a z tego co prognozują synoptycy, należy się spodziewać kolejnych gorących dni.

W takich okolicznościach niezwykle ważnym jest zapewnienie organizmowi należytej ilości płynów. Dotyczy to nie tylko naszych ludzkich organizmów, ale także zwierzęcych.

Wszyscy potrzebujemy wody – psy, koty, gryzonie i ptaki też.

Aby nie narazić swoich podopiecznych na utratę życia i zdrowia, zwłaszcza gdy pozostawiamy ich w domu bez opieki musimy zapewnić im odpowiednią ilość wody, która będzie należycie zabezpieczona przed wylaniem.

W przypadku ptaków i gryzoni nie jest to duży problem, takich poideł nie sposób przewrócić:

 

Jednak jeśli chodzi o miski dla psa lub kota, powinny one być stabilne i trudne do przewrócenia, mogą na przykład posiadać specjalne wypustki

Nie zapominajmy także o codziennej wymianie wody, nawet jeśli zwierze nie zdążyło wszystkiego wypić. Szczególnie ważne jest to w przypadku gdy do wody dodajemy witaminy i preparaty (na przykład dla ptaków), woda nie może pozostawać w poidle dłużej niż jeden dzień.

Należycie dobrana wielkość poidła lub miski jest kluczem do zapewnienia płynów twojemu zwierzęciu przez cały okres twojej nieobecności. Zbyt mała miska – zbyt mało wody; za duża miska, natomiast może sprzyjać rozchlapywaniu wody przez psa.

Chcesz sprawić zwierzęciu trochę przyjemności i ochłody weź psa na spacer w miejsce, gdzie może zażyć kąpieli, wstaw ptakom basen – na pewno będą ci wdzięczni.

Jedna myśl nt. „W upały nie zapominajmy o swoich podopiecznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>